Torex Semiconductor Ltd XC6108C28AGR-G
XC6108C28AGR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6108C28AGR-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISOR 2.8V 4-USP
Datasheet Download
XC6108C28AGR-G.pdf
Availability of XC6108C28AGR-G
QUANTITY
XC6108C28AGR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6108C28AGR-G
Internal Part NumberEIS-XC6108C28AGR-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
Reset-
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.8V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-UDFN Exposed Pad
Supplier Device Package4-USP (1.2x1.6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6108C28AGR-G
Related LinksXC6108C, XC6108C28AGR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6108C28AGR-G Details Description
Related parts for XC6108C28AGR-G
FILTER POWER LINE 16A 250/440V datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 5POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf