Torex Semiconductor Ltd XC6108C38DGR-G
XC6108C38DGR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6108C38DGR-G
Brief Description
IC SUPERVISOR 3.8V 4-USP
Datasheet Download
XC6108C38DGR-G.pdf
Availability of XC6108C38DGR-G
QUANTITY
XC6108C38DGR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6108C38DGR-G
Internal Part NumberEIS-XC6108C38DGR-G
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3.8V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6108C38DGR-G
Related LinksXC6108C, XC6108C38DGR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6108C38DGR-G Details Description
Related parts for XC6108C38DGR-G
FUSE GLASS 3A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG FLYBACK INV ISO 5V 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY CTLR 414W ESIP-16 datasheet.pdf
LABEL 4X4" BLACK ON WHITE 500/PK datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf