Torex Semiconductor Ltd XC6108C38DGR-G
XC6108C38DGR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6108C38DGR-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISOR 3.8V 4-USP
Datasheet Download
XC6108C38DGR-G.pdf
Availability of XC6108C38DGR-G
QUANTITY
XC6108C38DGR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6108C38DGR-G
Internal Part NumberEIS-XC6108C38DGR-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
Reset-
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3.8V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-UDFN Exposed Pad
Supplier Device Package4-USP (1.2x1.6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6108C38DGR-G
Related LinksXC6108C, XC6108C38DGR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6108C38DGR-G Details Description
Related parts for XC6108C38DGR-G
TRANS PNP 40V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 14.7KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 400A DO200AA datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 97.2VWM 173VC 1.5KE datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 130NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0051UF 5% 2500VDC AXI datasheet.pdf