Torex Semiconductor Ltd XC6108N15DGR-G
XC6108N15DGR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6108N15DGR-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISOR 1.5V 4-USP
Datasheet Download
XC6108N15DGR-G.pdf
Availability of XC6108N15DGR-G
QUANTITY
XC6108N15DGR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6108N15DGR-G
Internal Part NumberEIS-XC6108N15DGR-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
Reset-
Reset Timeout-
Voltage - Threshold1.5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-UDFN Exposed Pad
Supplier Device Package4-USP (1.2x1.6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6108N15DGR-G
Related LinksXC6108N, XC6108N15DGR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6108N15DGR-G Details Description
Related parts for XC6108N15DGR-G
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 720MA 420 MOHM datasheet.pdf
IDC CABLE-AKR14A/ AE14G / APK14A datasheet.pdf
TERM FORK NON INS 12-10AWG datasheet.pdf
JUMPER FOR 6/6.5MM TB 2POS datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 80VDC AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 25PPM DWN SPRD SMD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV NP0 2220 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 36POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf