Torex Semiconductor Ltd XC6108N27DGR-G
XC6108N27DGR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6108N27DGR-G
Brief Description
IC SUPERVISOR 2.7V 4-USP
Datasheet Download
XC6108N27DGR-G.pdf
Availability of XC6108N27DGR-G
QUANTITY
XC6108N27DGR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6108N27DGR-G
Internal Part NumberEIS-XC6108N27DGR-G
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.7V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6108N27DGR-G
Related LinksXC6108N, XC6108N27DGR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6108N27DGR-G Details Description
Related parts for XC6108N27DGR-G
RES CHAS MNT 125 OHM 5% 5W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
NON INSL BRAZED SEAM BUTT CONNEC datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
DIODE STD REC 80A DO-5 datasheet.pdf
F39-EJ1055-D datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 0.65A SOT363 datasheet.pdf