Torex Semiconductor Ltd XC6108N50BGR-G
XC6108N50BGR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6108N50BGR-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISOR 5.0V 4-USP
Datasheet Download
XC6108N50BGR-G.pdf
Availability of XC6108N50BGR-G
QUANTITY
XC6108N50BGR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6108N50BGR-G
Internal Part NumberEIS-XC6108N50BGR-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
Reset-
Reset Timeout-
Voltage - Threshold5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-UDFN Exposed Pad
Supplier Device Package4-USP (1.2x1.6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6108N50BGR-G
Related LinksXC6108N, XC6108N50BGR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6108N50BGR-G Details Description
Related parts for XC6108N50BGR-G
Crystal 11.0592MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
SCR PHASE CONT 400V 300A TO-118 datasheet.pdf
PATCHCORD TWIN 3-COND 2.0FT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH SEL LAT ILLUM 1X90 FRM L datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS W/PIN BOX datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf