Torex Semiconductor Ltd XC6109N42ANR-G
XC6109N42ANR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6109N42ANR-G
Brief Description
IC SUPERVISOR 4.2V SSOT24-4
Datasheet Download
XC6109N42ANR-G.pdf
Availability of XC6109N42ANR-G
QUANTITY
XC6109N42ANR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6109N42ANR-G
Internal Part NumberEIS-XC6109N42ANR-G
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
Reset-
Reset Timeout-
Voltage - Threshold4.2V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6109N42ANR-G
Related LinksXC6109N, XC6109N42ANR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6109N42ANR-G Details Description
Related parts for XC6109N42ANR-G
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V SOT-563 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC SMC datasheet.pdf
SR BTS FT 10 ASY datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf