Torex Semiconductor Ltd XC6119C21ANR-G
XC6119C21ANR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6119C21ANR-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DET TIME DLY 2.1V SSOT-2
Datasheet Download
XC6119C21ANR-G.pdf
Availability of XC6119C21ANR-G
QUANTITY
XC6119C21ANR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6119C21ANR-G
Internal Part NumberEIS-XC6119C21ANR-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold2.1V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82
Supplier Device PackageSSOT-24
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6119C21ANR-G
Related LinksXC6119C, XC6119C21ANR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6119C21ANR-G Details Description
Related parts for XC6119C21ANR-G
RES ARRAY 7 RES 3.3K OHM 14SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT363 datasheet.pdf
RIVET SEMI-TUBE 0.187" BRASS datasheet.pdf
IC 8BIT ADDRESSABLE LATCH 16SOIC datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 6.88"L X 4.88"W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HDMI ADAPTOR MALE/FEMALE datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3800K 2SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN PLUG SS 6POS STRT W/PIN datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf