Torex Semiconductor Ltd XC6119C24ANR-G
XC6119C24ANR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6119C24ANR-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DET TIME DLY 2.4V SSOT-2
Datasheet Download
XC6119C24ANR-G.pdf
Availability of XC6119C24ANR-G
QUANTITY
XC6119C24ANR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6119C24ANR-G
Internal Part NumberEIS-XC6119C24ANR-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold2.4V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82
Supplier Device PackageSSOT-24
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6119C24ANR-G
Related LinksXC6119C, XC6119C24ANR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6119C24ANR-G Details Description
Related parts for XC6119C24ANR-G
CONN PLUG 3POS .140MATE-N-LOK datasheet.pdf
IC 8-BIT SHIFT REGISTER 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 45NS 32STSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS CBL MNT PIN datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 38POS datasheet.pdf