Torex Semiconductor Ltd XC6119C27ANR-G
XC6119C27ANR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6119C27ANR-G
Brief Description
IC VOLT DET TIME DLY 2.7V SSOT-2
Datasheet Download
XC6119C27ANR-G.pdf
Availability of XC6119C27ANR-G
QUANTITY
XC6119C27ANR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6119C27ANR-G
Internal Part NumberEIS-XC6119C27ANR-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold2.7V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82
Supplier Device PackageSSOT-24
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6119C27ANR-G
Related LinksXC6119C, XC6119C27ANR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6119C27ANR-G Details Description
Related parts for XC6119C27ANR-G
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MULT-MODE SCSI TERM 28-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 90 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP 470UF 16V SMD datasheet.pdf