Torex Semiconductor Ltd XC6119C46ANR-G
XC6119C46ANR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6119C46ANR-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DET TIME DLY 4.6V SSOT-2
Datasheet Download
XC6119C46ANR-G.pdf
Availability of XC6119C46ANR-G
QUANTITY
XC6119C46ANR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6119C46ANR-G
Internal Part NumberEIS-XC6119C46ANR-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold4.6V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82
Supplier Device PackageSSOT-24
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6119C46ANR-G
Related LinksXC6119C, XC6119C46ANR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6119C46ANR-G Details Description
Related parts for XC6119C46ANR-G
RES CAP BLEEDER 10K OHM 5% 16W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 79.4VC P600 datasheet.pdf
SL 5.08HC/23/180B 3.2SN BK BX datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP9T datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 2.0 8 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR SM LC SC YEL datasheet.pdf
SUBMINIATURE INTERMEDIATE POWER RELAY IC datasheet.pdf
Low Cost, 250 mA Output, Single-Supply Amplifiers IC datasheet.pdf