Torex Semiconductor Ltd XC6120C262NR-G
XC6120C262NR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6120C262NR-G
Brief Description
IC SUPERVISOR 2.6V SSOT24-4
Datasheet Download
XC6120C262NR-G.pdf
Availability of XC6120C262NR-G
QUANTITY
XC6120C262NR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6120C262NR-G
Internal Part NumberEIS-XC6120C262NR-G
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
Reset-
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.6V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82
Supplier Device PackageSSOT-24
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6120C262NR-G
Related LinksXC6120C, XC6120C262NR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6120C262NR-G Details Description
Related parts for XC6120C262NR-G
IC Z8 GP MCU 16K OTP 20SSOP datasheet.pdf
BOX CHASSIS ALUM 4"L X 2.25"W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 25MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.02KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED YELLOW DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
DSUB 78POS SOCKET FO datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NOX4 600MA 24VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.12V 500MW SOD323F datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf