Torex Semiconductor Ltd XC6120C332HR-G
XC6120C332HR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6120C332HR-G
Brief Description
IC SUPERVISOR 3.3V 3-USP
Datasheet Download
XC6120C332HR-G.pdf
Availability of XC6120C332HR-G
QUANTITY
XC6120C332HR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6120C332HR-G
Internal Part NumberEIS-XC6120C332HR-G
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
Reset-
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SFN Exposed Pad
Supplier Device Package3-USP (1.2x1.2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6120C332HR-G
Related LinksXC6120C, XC6120C332HR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6120C332HR-G Details Description
Related parts for XC6120C332HR-G
IC SWITCH DUAL SPDT 10TDFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
POT 50K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS DBL 2MM T/H datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.5A 67 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 700MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONICAL BENT 30 DEGREE 0.51MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf