Torex Semiconductor Ltd XC6120C332NR-G
XC6120C332NR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6120C332NR-G
Brief Description
IC SUPERVISOR 3.3V SSOT24-4
Datasheet Download
XC6120C332NR-G.pdf
Availability of XC6120C332NR-G
QUANTITY
XC6120C332NR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6120C332NR-G
Internal Part NumberEIS-XC6120C332NR-G
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
Reset-
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82
Supplier Device PackageSSOT-24
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6120C332NR-G
Related LinksXC6120C, XC6120C332NR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6120C332NR-G Details Description
Related parts for XC6120C332NR-G
FUSE F/A TLECOM 1A 170VDC PC MN datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf