Torex Semiconductor Ltd XC6121A440MR-G
XC6121A440MR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6121A440MR-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC WATCHDOG TIMER SOT-25
Datasheet Download
XC6121A440MR-G.pdf
Availability of XC6121A440MR-G
QUANTITY
XC6121A440MR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6121A440MR-G
Internal Part NumberEIS-XC6121A440MR-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWatchdog Circuit
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout200 ms Typical
Voltage - Threshold4V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-25
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6121A440MR-G
Related LinksXC6121A, XC6121A440MR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6121A440MR-G Details Description
Related parts for XC6121A440MR-G
CASE PLSTC YLW 19.75"L X 15.53"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
EBBI IDT 60 CKT KIT ASSY datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
IC DDR2 512M 400MHZ 84BGA datasheet.pdf