Torex Semiconductor Ltd XC6121A521ER-G
XC6121A521ER-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6121A521ER-G
Brief Description
IC WATCHDOG TIMER 6-USP
Datasheet Download
XC6121A521ER-G.pdf
Availability of XC6121A521ER-G
QUANTITY
XC6121A521ER-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6121A521ER-G
Internal Part NumberEIS-XC6121A521ER-G
ResetActive Low
Reset Timeout400 ms Typical
Voltage - Threshold2.1V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-UFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package6-USP (1.8x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6121A521ER-G
Related LinksXC6121A, XC6121A521ER-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6121A521ER-G Details Description
Related parts for XC6121A521ER-G
CONN HEADER 20POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IGBT 1200V 36A 180W TO220 datasheet.pdf
MOSFET DRIVER 2CH 3.3V 6A 8TDFN datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOUNTING SCREW STEEL MMS datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf