Torex Semiconductor Ltd XC6121C527ER-G
XC6121C527ER-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6121C527ER-G
Brief Description
IC WATCHDOG TIMER 6-USP
Datasheet Download
XC6121C527ER-G.pdf
Availability of XC6121C527ER-G
QUANTITY
XC6121C527ER-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6121C527ER-G
Internal Part NumberEIS-XC6121C527ER-G
ResetActive Low
Reset Timeout400 ms Typical
Voltage - Threshold2.7V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-UFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package6-USP (1.8x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6121C527ER-G
Related LinksXC6121C, XC6121C527ER-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6121C527ER-G Details Description
Related parts for XC6121C527ER-G
CAP ALUM 47UF 165V QC TERM datasheet.pdf
IC DGTL DATA PROCESSOR 24SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 2.1A 226 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
MOD DIODE 1200V 205A INT-A-PAK datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 32VDC ROCKER datasheet.pdf
LOCATOR, JACK 2.8MM datasheet.pdf