Torex Semiconductor Ltd XC6121E750MR-G
XC6121E750MR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6121E750MR-G
Brief Description
IC WATCHDOG TIMER SOT-25
Datasheet Download
XC6121E750MR-G.pdf
Availability of XC6121E750MR-G
QUANTITY
XC6121E750MR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6121E750MR-G
Internal Part NumberEIS-XC6121E750MR-G
ResetActive Low
Reset Timeout800 ms Typical
Voltage - Threshold5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-25
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6121E750MR-G
Related LinksXC6121E, XC6121E750MR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6121E750MR-G Details Description
Related parts for XC6121E750MR-G
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5MM datasheet.pdf
PATCHCORD SGL 3COND ORANGE 2FT datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC FIFO SS 65536X18 20NS 64STQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 56POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 150A DO205AA datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf