Torex Semiconductor Ltd XC6121F720MR-G
XC6121F720MR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6121F720MR-G
Brief Description
IC WATCHDOG TIMER SOT-25
Datasheet Download
XC6121F720MR-G.pdf
Availability of XC6121F720MR-G
QUANTITY
XC6121F720MR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6121F720MR-G
Internal Part NumberEIS-XC6121F720MR-G
ResetActive Low
Reset Timeout800 ms Typical
Voltage - Threshold2V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-25
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6121F720MR-G
Related LinksXC6121F, XC6121F720MR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6121F720MR-G Details Description
Related parts for XC6121F720MR-G
RES SMD 1.05K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 67V 250A 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 51POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
AT-5771 CRIMP TOOL HEAD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
120UF 50V 12.5X33.5 105C RAD datasheet.pdf