Torex Semiconductor Ltd XC6122A250ER-G
XC6122A250ER-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6122A250ER-G
Brief Description
IC WATCHDOG TIMER 6-USP
Datasheet Download
XC6122A250ER-G.pdf
Availability of XC6122A250ER-G
QUANTITY
XC6122A250ER-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6122A250ER-G
Internal Part NumberEIS-XC6122A250ER-G
ResetActive Low
Reset Timeout50 ms Typical
Voltage - Threshold5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-UFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package6-USP (1.8x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6122A250ER-G
Related LinksXC6122A, XC6122A250ER-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6122A250ER-G Details Description
Related parts for XC6122A250ER-G
RES SMD 18.2K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
PROG SOCKET 5X7 SMD FOR PG-3100 datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE W/HDR 2.5mH 2.4A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
FIXED IND 2.4NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf
CON TERM BLK SPRG CLMP 24POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf