Torex Semiconductor Ltd XC6122C736MR-G
XC6122C736MR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6122C736MR-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC WATCHDOG TIMER SOT-25
Datasheet Download
XC6122C736MR-G.pdf
Availability of XC6122C736MR-G
QUANTITY
XC6122C736MR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6122C736MR-G
Internal Part NumberEIS-XC6122C736MR-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWatchdog Circuit
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout800 ms Typical
Voltage - Threshold3.6V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-25
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6122C736MR-G
Related LinksXC6122C, XC6122C736MR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6122C736MR-G Details Description
Related parts for XC6122C736MR-G
SWITCH KEYLOCK 16MM KEYCODE 008 datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SINGLE INVERTER GATE SC70-5 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
RES 1.60K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf