Torex Semiconductor Ltd XC6123C440ER-G
XC6123C440ER-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6123C440ER-G
Brief Description
IC WATCHDOG TIMER 6-USP
Datasheet Download
XC6123C440ER-G.pdf
Availability of XC6123C440ER-G
QUANTITY
XC6123C440ER-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6123C440ER-G
Internal Part NumberEIS-XC6123C440ER-G
ResetActive Low
Reset Timeout200 ms Typical
Voltage - Threshold4V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-UFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package6-USP (1.8x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6123C440ER-G
Related LinksXC6123C, XC6123C440ER-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6123C440ER-G Details Description
Related parts for XC6123C440ER-G
IC Z8 25MHZ MULT/DIV C93 40-DIP datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BRAID LEAD-FREE GREEN .075"X10' datasheet.pdf
IC REG LDO 1.25V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 24.36VC SMD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 420V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
350 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf