Torex Semiconductor Ltd XC6123F550ER-G
XC6123F550ER-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6123F550ER-G
Brief Description
IC WATCHDOG TIMER 6-USP
Datasheet Download
XC6123F550ER-G.pdf
Availability of XC6123F550ER-G
QUANTITY
XC6123F550ER-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6123F550ER-G
Internal Part NumberEIS-XC6123F550ER-G
ResetActive Low
Reset Timeout400 ms Typical
Voltage - Threshold5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-UFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package6-USP (1.8x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6123F550ER-G
Related LinksXC6123F, XC6123F550ER-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6123F550ER-G Details Description
Related parts for XC6123F550ER-G
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 2.13K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC .500A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf
P1 CASSETTE TAPE NYLON CLOT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf