Torex Semiconductor Ltd XC6124C616MR-G
XC6124C616MR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6124C616MR-G
Brief Description
IC WATCHDOG TIMER SOT-25
Datasheet Download
XC6124C616MR-G.pdf
Availability of XC6124C616MR-G
QUANTITY
XC6124C616MR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6124C616MR-G
Internal Part NumberEIS-XC6124C616MR-G
ResetActive Low
Reset Timeout1.6 s Typical
Voltage - Threshold1.6V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-25
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6124C616MR-G
Related LinksXC6124C, XC6124C616MR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6124C616MR-G Details Description
Related parts for XC6124C616MR-G
IC DAC 10BIT 2WIRE W/BUF SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY DETECT SS SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.5W SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 2MM SMT W/LATCH 12POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO-219AB datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS M R/A ASSY TIN datasheet.pdf