Torex Semiconductor Ltd XC6124C733MR-G
XC6124C733MR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6124C733MR-G
Brief Description
IC WATCHDOG TIMER SOT-25
Datasheet Download
XC6124C733MR-G.pdf
Availability of XC6124C733MR-G
QUANTITY
XC6124C733MR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6124C733MR-G
Internal Part NumberEIS-XC6124C733MR-G
ResetActive Low
Reset Timeout800 ms Typical
Voltage - Threshold3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-25
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6124C733MR-G
Related LinksXC6124C, XC6124C733MR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6124C733MR-G Details Description
Related parts for XC6124C733MR-G
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 700MA TUMD2 datasheet.pdf
TOOL CRIMPER 6-10AWG PZ 16S WIRE datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 120VAC SOCKETABLE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf