Torex Semiconductor Ltd XC61CN3302MR-G
XC61CN3302MR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC61CN3302MR-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISOR 3.3V SOT23-3
Datasheet Download
XC61CN3302MR-G.pdf
Availability of XC61CN3302MR-G
QUANTITY
XC61CN3302MR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC61CN3302MR-G
Internal Part NumberEIS-XC61CN3302MR-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
Reset-
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC61CN3302MR-G
Related LinksXC61CN3, XC61CN3302MR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC61CN3302MR-G Details Description
Related parts for XC61CN3302MR-G
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
2.5MM CRIMP HOUSING POS LOCK 6CI datasheet.pdf
IC DIFF COMPARATOR 8-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN SPRING 60POS SNGL .295 SMD datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 7/16 UNF 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 22.1KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 850MA 490 MOHM datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W datasheet.pdf