Xilinx XC6SLX25T-N3FGG484I
XC6SLX25T-N3FGG484I picture photo
Mfg. Part Number
XC6SLX25T-N3FGG484I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 250 I/O 484FBGA
Datasheet Download
XC6SLX25T-N3FGG484I.pdf
Availability of XC6SLX25T-N3FGG484I
QUANTITY
XC6SLX25T-N3FGG484I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6SLX25T-N3FGG484I
Internal Part NumberEIS-XC6SLX25T-N3FGG484I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationFG(G) and BG(G) Wire Bond 25/Jan/2013
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesSpartan® 6 LXT
Number of LABs/CLBs1879
Number of Logic Elements/Cells24051
Total RAM Bits958464
Number of I/O250
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case484-BBGA
Supplier Device Package484-FBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6SLX25T-N3FGG484I
Related LinksXC6SLX25T, XC6SLX25T-N3FGG484I Datasheet, Xilinx Distributor
XC6SLX25T-N3FGG484I Details Description
Related parts for XC6SLX25T-N3FGG484I
RES SMD 300K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CONTROLLER HOT SWAP 24-SOIC datasheet.pdf
RES 0.25 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS 0.8MM GOLD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PCB 15MM 2POS datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 1GBIT 667MHZ 96BGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER SGL 7POS .100" T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 1.0 UF 5% 400VDC datasheet.pdf