Xilinx XC6VHX380T-3FF1154C
XC6VHX380T-3FF1154C picture photo
Mfg. Part Number
XC6VHX380T-3FF1154C
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 320 I/O 1156FCBGA
Datasheet Download
XC6VHX380T-3FF1154C.pdf
Availability of XC6VHX380T-3FF1154C
QUANTITY
XC6VHX380T-3FF1154C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6VHX380T-3FF1154C
Internal Part NumberEIS-XC6VHX380T-3FF1154C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginSubstrate Supplier Addition 03/Nov/2014
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesVirtex® 6 HXT
Number of LABs/CLBs29880
Number of Logic Elements/Cells382464
Total RAM Bits28311552
Number of I/O320
Number of Gates-
Voltage - Supply0.95 V ~ 1.05 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case1156-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1156-FCBGA (35x35)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6VHX380T-3FF1154C
Related LinksXC6VHX380, XC6VHX380T-3FF1154C Datasheet, Xilinx Distributor
XC6VHX380T-3FF1154C Details Description
Related parts for XC6VHX380T-3FF1154C
RES 0.33 OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 229 TYPE A 34POS datasheet.pdf
CHISEL 30DEG 1.60MM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT PCB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.2A 115 MOHM datasheet.pdf