Xilinx XC7272-25WC84I
XC7272-25WC84I picture photo
Mfg. Part Number
XC7272-25WC84I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
UV PLD, 40ns, 72-Cell, CMOS, CQCC84 IC
Datasheet Download
XC7272-25WC84I.pdf
Availability of XC7272-25WC84I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC7272-25WC84I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7272-25WC84I
Internal Part NumberEIS-XC7272-25WC84I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC7272-25WC84I today
SeriesXC7272-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals84
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeQCCJ
Package ShapeSQUARE
Package StyleCHIP CARRIER Meter
Surface MountYES
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC7272A-25WC84I-1438996996
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC7272-25WC84I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7272-25WC84I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC7272-, XC7272-25WC84I Datasheet, Xilinx Distributor
XC7272-25WC84I Details Description
Related parts for XC7272-25WC84I
CONN HEADER 8POS .156 R/A TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 58V 40A IN LINE datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 203 TYP datasheet.pdf
OSC MEMS 27.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf