Xilinx XC73108-15BG225I
XC73108-15BG225I picture photo
Mfg. Part Number
XC73108-15BG225I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
OT PLD, 36ns, 108-Cell, CMOS, PBGA225 IC
Datasheet Download
XC73108-15BG225I.pdf
Availability of XC73108-15BG225I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC73108-15BG225I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC73108-15BG225I
Internal Part NumberEIS-XC73108-15BG225I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC73108-15BG225I today
SeriesXC73108-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals225
TechnologyCMOS
Feature12 DEDICATED INPUTS, 78 I/O
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width27 mm
Length27 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC73108-15BG225I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC73108-15BG225I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC73108-, XC73108-15BG225I Datasheet, Xilinx Distributor
XC73108-15BG225I Details Description
Related parts for XC73108-15BG225I
IC MCU HI SPEED 25MHZ 44-PLCC datasheet.pdf
CONN PIN HEADER 15POS U-M-N-L datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 64.3VC SMA datasheet.pdf
FLOATSWITCH VERT 1A NO/NC PP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
15 POS HOOD SAME AS 165X00839X datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 45A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
CTV 143C 48#20 8#16 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf