Xilinx XC73108-20PQ100I
XC73108-20PQ100I picture photo
Mfg. Part Number
XC73108-20PQ100I
Brief Description
OT PLD, 45ns, 108-Cell, CMOS, PQFP100 IC
Datasheet Download
XC73108-20PQ100I.pdf
Availability of XC73108-20PQ100I
QUANTITY
XC73108-20PQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC73108-20PQ100I
Internal Part NumberEIS-XC73108-20PQ100I
Delivery TimeIn stock, ship XC73108-20PQ100I today
SeriesXC73108-
Number of CLBs-
Number of Terminals100
TechnologyCMOS
Feature12 DEDICATED INPUTS, 47 I/O
Package CodeQFP
Package ShapeRECTANGULAR
Package StyleFLATPACK Meter
Surface MountYES
Width14 mm
Length20 mm
Moisture Sensitivity Level3
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC73108-20PQ100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC73108-20PQ100I
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC73108-, XC73108-20PQ100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC73108-20PQ100I Details Description
Related parts for XC73108-20PQ100I
RELAY OPTO DPST-NO/NC 100MA 400V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.5VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS CORD SOCKET datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
LED MODULE 13W 5000K CCT datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
IC CONFIG MULTI-FUNC GATE datasheet.pdf
CAP CER 0.39UF 1KV X7R NONSTND datasheet.pdf