Xilinx XC73144-15BG225C
XC73144-15BG225C picture photo
Mfg. Part Number
XC73144-15BG225C
Brief Description
OT PLD, 36ns, 144-Cell, CMOS, PBGA225 IC
Datasheet Download
XC73144-15BG225C.pdf
Availability of XC73144-15BG225C
QUANTITY
XC73144-15BG225C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC73144-15BG225C
Internal Part NumberEIS-XC73144-15BG225C
Delivery TimeIn stock, ship XC73144-15BG225C today
SeriesXC73144-
Number of CLBs-
Number of Terminals225
TechnologyCMOS
Feature12 DEDICATED INPUTS, 120 I/O
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width27 mm
Length27 mm
Moisture Sensitivity Level3
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC73144-15BG225C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC73144-15BG225C
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC73144-, XC73144-15BG225C Datasheet, Xilinx Distributor
XC73144-15BG225C Details Description
Related parts for XC73144-15BG225C
CONN HEADER .100 SINGL STR 21POS datasheet.pdf
OPTICAL SENSOR WITH TRIMMED LENS datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CONTROLLER SOT23-6 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 3POS 5MM ANGLED datasheet.pdf
HINGE PINS - STEEL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 1.5GHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 32MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf