Xilinx XC73144-15PG184M
XC73144-15PG184M picture photo
Mfg. Part Number
XC73144-15PG184M
Brief Description
UV PLD, 36ns, CMOS, CPGA184 IC
Datasheet Download
XC73144-15PG184M.pdf
Availability of XC73144-15PG184M
QUANTITY
XC73144-15PG184M Order Process
Ship out your order
Specifications of XC73144-15PG184M
Internal Part NumberEIS-XC73144-15PG184M
Delivery TimeIn stock, ship XC73144-15PG184M today
SeriesXC73144-
Number of CLBs-
Number of Terminals184
TechnologyCMOS
Feature0 DEDICATED INPUTS, 120 I/O
Package CodePGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountNO
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC73144-15PG184M
Alternative Part (Replacement)EIS-XC73144-15PG184M
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC73144-, XC73144-15PG184M Datasheet, Xilinx Distributor
XC73144-15PG184M Details Description
Related parts for XC73144-15PG184M
RES SMD 432 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 55UF 5% 600VDC RAD 4LD datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
BERGSTIK HDR PIP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES SMD 90 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf