Xilinx XC7354-12WC44M
XC7354-12WC44M picture photo
Mfg. Part Number
XC7354-12WC44M
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
UV PLD, 27ns, CMOS, CQCC44 IC
Datasheet Download
XC7354-12WC44M.pdf
Availability of XC7354-12WC44M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC7354-12WC44M Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7354-12WC44M
Internal Part NumberEIS-XC7354-12WC44M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC7354-12WC44M today
SeriesXC7354-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals44
TechnologyCMOS
Feature0 DEDICATED INPUTS, 42 I/O
Package CodeWQCCJ
Package ShapeSQUARE
Package StyleCHIP CARRIER, WINDOW Meter
Surface MountYES
Width16.51 mm
Length16.51 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC7354-12WC44M
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7354-12WC44M
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC7354-, XC7354-12WC44M Datasheet, Xilinx Distributor
XC7354-12WC44M Details Description
Related parts for XC7354-12WC44M
DUAL LOK ADH 1/2"X50YD 2REEL BLK datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 180K OHM 2012 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.15A SOT89-5 datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECTANGULAR GREEN datasheet.pdf
BLUETOOTH EVAL BOARD BTM511 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
FUSE TERM FEMALE 8AWG GAUGE datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 700MA 130 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf