Xilinx XC7354-15JC
XC7354-15JC picture photo
Mfg. Part Number
XC7354-15JC
Brief Description
XILINX IC XC7354-15JC Available
Datasheet Download
XC7354-15JC.pdf
Availability of XC7354-15JC
QUANTITY
XC7354-15JC Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7354-15JC
Internal Part NumberEIS-XC7354-15JC
Delivery TimeIn stock, ship XC7354-15JCXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC7354
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePLCC
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC7354-15JC
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7354-15JC
Product Category-
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXC735, XC7354-15JC Datasheet, Xilinx Distributor
XC7354-15JC Details Description
Related parts for XC7354-15JC
CONN HEADER 56POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISRY CIRCUIT 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 1208 SMD datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 1M M12 datasheet.pdf
ANT WIRELESS UHF 406-416MHZ 44" datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 533MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf