Xilinx XC7A12T-L2CPG238E
XC7A12T-L2CPG238E picture photo
Mfg. Part Number
XC7A12T-L2CPG238E
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 106 I/O 236BGA
Datasheet Download
XC7A12T-L2CPG238E.pdf
Availability of XC7A12T-L2CPG238E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC7A12T-L2CPG238E Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7A12T-L2CPG238E
Internal Part NumberEIS-XC7A12T-L2CPG238E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC7A12T-L2CPG238EXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsArtix-7 FPGAFPGA 106 I/O 236BGA
SeriesXC7A12T-L
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package Code238-LFBGA, CSPBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC7A12T-L2CPG238E
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7A12T-L2CPG238E
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Artix-7 FPGA
Related LinksXC7A12T-, XC7A12T-L2CPG238E Datasheet, Xilinx Distributor
XC7A12T-L2CPG238E Details Description
Related parts for XC7A12T-L2CPG238E
CONN RECPT/CAP 9POS UMNL-II 2PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 390K OHM 16DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PB PNL MT SPDT 1A datasheet.pdf
Connector Socket 31 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 23.8VC DO214AB datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.00068UF RADIAL datasheet.pdf