Xilinx XC7A15T-2CSG324C
XC7A15T-2CSG324C picture photo
Mfg. Part Number
XC7A15T-2CSG324C
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA ARTIX7 250 I/O 324CSBGA
Datasheet Download
XC7A15T-2CSG324C.pdf
Availability of XC7A15T-2CSG324C
QUANTITY
XC7A15T-2CSG324C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7A15T-2CSG324C
Internal Part NumberEIS-XC7A15T-2CSG324C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package126
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesArtix-7
Number of LABs/CLBs1300
Number of Logic Elements/Cells16640
Total RAM Bits921600
Number of I/O210
Number of Gates-
Voltage - Supply0.95 V ~ 1.05 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case324-LFBGA, CSPBGA
Supplier Device Package324-CSPBGA (15x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC7A15T-2CSG324C
Related LinksXC7A15T-, XC7A15T-2CSG324C Datasheet, Xilinx Distributor
XC7A15T-2CSG324C Details Description
Related parts for XC7A15T-2CSG324C
IC SRAM 1KBIT 4MHZ 10DIP datasheet.pdf
FILTER LINE 0.5MH 25A HORIZONTAL datasheet.pdf
CONN SCSI .085" FEMALE RA 36POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
2MM HM ASY,T-D,HDR,8R,128P datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.48 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
FIXED IND 500UH 1.5A 120 MOHM TH datasheet.pdf
CONN D-SUB STACKED F/M 25POS R/A datasheet.pdf