Xilinx XC7A200T-L2SBV484E
XC7A200T-L2SBV484E picture photo
Mfg. Part Number
XC7A200T-L2SBV484E
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 16825 CLBs, PBGA484 IC
Datasheet Download
XC7A200T-L2SBV484E.pdf
Availability of XC7A200T-L2SBV484E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC7A200T-L2SBV484E Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7A200T-L2SBV484E
Internal Part NumberEIS-XC7A200T-L2SBV484E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC7A200T-L2SBV484E today
SeriesXC7A200T-
Lifecycle statusEOL
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs16825
Number of Terminals484
Technology-
Feature16825 CLBS
Package CodeFBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY, FINE PITCH Meter
Surface MountYES
Width19 mm
Length19 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)NOT SPECIFIED
Combinatorial Delay of a CLB-Max1.51 ns
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC7A200T-L2SBV484E
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7A200T-L2SBV484E
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC7A200T-, XC7A200T-L2SBV484E Datasheet, Xilinx Distributor
XC7A200T-L2SBV484E Details Description
Related parts for XC7A200T-L2SBV484E
RES 27 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
MIC COND ANALOG NOISE CAN -54DB datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 13K OHM 1206 datasheet.pdf
EXPANSION CARD PCI 4-LYR PPH datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 3A DO204AC datasheet.pdf
GRACE INERTIA CONNECTOR 3.5 RE datasheet.pdf
IGBT 600V 9.4A 50W TO220-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
LED GRN/GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 0.383 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 1MHZ 8SOP datasheet.pdf