Xilinx XC7A50T-3CSG324E
XC7A50T-3CSG324E picture photo
Mfg. Part Number
XC7A50T-3CSG324E
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA ARTIX7 324BGA
Datasheet Download
XC7A50T-3CSG324E.pdf
Availability of XC7A50T-3CSG324E
QUANTITY
XC7A50T-3CSG324E Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7A50T-3CSG324E
Internal Part NumberEIS-XC7A50T-3CSG324E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package126
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesArtix-7
Number of LABs/CLBs4075
Number of Logic Elements/Cells52160
Total RAM Bits2764800
Number of I/O210
Number of Gates-
Voltage - Supply0.95 V ~ 1.05 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 100°C
Package / Case324-LFBGA, CSPBGA
Supplier Device Package324-CSPBGA (15x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC7A50T-3CSG324E
Related LinksXC7A50T-, XC7A50T-3CSG324E Datasheet, Xilinx Distributor
XC7A50T-3CSG324E Details Description
Related parts for XC7A50T-3CSG324E
RELAY SSR SCR 3PH 50A 280V datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 8X1 28TSSOP datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.1PF 25V 0201 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX VID SW QUAD 16TVSOP datasheet.pdf
IC MPU 32BIT 33MHZ 217-PBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
HEADER 64POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf