Xilinx XC7A75T-L2FGG484E
XC7A75T-L2FGG484E picture photo
Mfg. Part Number
XC7A75T-L2FGG484E
Brief Description
IC FPGA ARTIX7 484BGA
Datasheet Download
XC7A75T-L2FGG484E.pdf
Availability of XC7A75T-L2FGG484E
QUANTITY
XC7A75T-L2FGG484E Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7A75T-L2FGG484E
Internal Part NumberEIS-XC7A75T-L2FGG484E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesArtix-7
Number of LABs/CLBs5900
Number of Logic Elements/Cells75520
Total RAM Bits3870720
Number of I/O285
Number of Gates-
Voltage - Supply0.95 V ~ 1.05 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 100°C
Package / Case484-BBGA
Supplier Device Package484-FBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC7A75T-L2FGG484E
Related LinksXC7A75T-, XC7A75T-L2FGG484E Datasheet, Xilinx Distributor
XC7A75T-L2FGG484E Details Description
Related parts for XC7A75T-L2FGG484E
FUSE GLASS 2.8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 220MA 1.7 OHM TH datasheet.pdf
IC DUAL 4BIT BINRY COUNTR14TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC USB 2.0 BRIDGE AT2LP 56VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONNECTR ACCESSORY EMI/RFI DB25 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 20MA 108 OHM SMD datasheet.pdf