Xilinx XC7S25-L1CSGA225I
XC7S25-L1CSGA225I picture photo
Mfg. Part Number
XC7S25-L1CSGA225I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, PBGA225 IC
Datasheet Download
XC7S25-L1CSGA225I.pdf
Availability of XC7S25-L1CSGA225I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC7S25-L1CSGA225I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7S25-L1CSGA225I
Internal Part NumberEIS-XC7S25-L1CSGA225I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC7S25-L1CSGA225I today
SeriesXC7S25-L1
Lifecycle statusActive
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs1825
Number of Terminals225
Technology-
Feature1825 CLBS
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)NOT SPECIFIED
Combinatorial Delay of a CLB-Max1.27 ns
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC7S25-L1CSGA225I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7S25-L1CSGA225I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC7S25-L, XC7S25-L1CSGA225I Datasheet, Xilinx Distributor
XC7S25-L1CSGA225I Details Description
Related parts for XC7S25-L1CSGA225I
Crystal 20.0000MHz 30ppm 20pF 25 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 12.19MM datasheet.pdf
RES 8.2M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.4M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 74.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES CHAS MNT 680 OHM 1% 300W datasheet.pdf