Xilinx XC7V1500T-2FFG1761C
XC7V1500T-2FFG1761C picture photo
Mfg. Part Number
XC7V1500T-2FFG1761C
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 229050 CLBs, PBGA1761 IC
Datasheet Download
XC7V1500T-2FFG1761C.pdf
Availability of XC7V1500T-2FFG1761C
QUANTITY
XC7V1500T-2FFG1761C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7V1500T-2FFG1761C
Internal Part NumberEIS-XC7V1500T-2FFG1761C
Delivery TimeIn stock, ship XC7V1500T-2FFG1761C today
Number of CLBs229050
Number of Terminals1761
Surface MountYES
Width42.5 mm
Length42.5 mm
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC7V1500T-2FFG1761C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7V1500T-2FFG1761C
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC7V1500T, XC7V1500T-2FFG1761C Datasheet, Xilinx Distributor
XC7V1500T-2FFG1761C Details Description
Related parts for XC7V1500T-2FFG1761C
SWITCH DETECTOR 5MM VERT 5V datasheet.pdf
RES SMD 5.97KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 155VIN 18.5VOUT 50W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
VERT REC,POWERBLADE" datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf