Xilinx XC95108-20PQ100I
XC95108-20PQ100I picture photo
Mfg. Part Number
XC95108-20PQ100I
Brief Description
IC CPLD 108MC 20NS 100PQFP
Datasheet Download
XC95108-20PQ100I.pdf
Availability of XC95108-20PQ100I
QUANTITY
XC95108-20PQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC95108-20PQ100I
Internal Part NumberEIS-XC95108-20PQ100I
Standard Package66
Delay Time tpd(1) Max20.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of I/O81
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-BQFP
Supplier Device Package100-PQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC95108-20PQ100I
Related LinksXC95108-, XC95108-20PQ100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC95108-20PQ100I Details Description
Related parts for XC95108-20PQ100I
CONN RING 8 AWG #5/16 RED A-BOND datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 84VC SMB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 80A D2PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf