Xilinx XC95108-20TQG100I
XC95108-20TQG100I picture photo
Mfg. Part Number
XC95108-20TQG100I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Flash PLD, 20ns, 108-Cell, CMOS, PQFP100 IC
Datasheet Download
XC95108-20TQG100I.pdf
Availability of XC95108-20TQG100I
QUANTITY
XC95108-20TQG100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC95108-20TQG100I
Internal Part NumberEIS-XC95108-20TQG100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC95108-20TQG100I today
SeriesXC95108-2
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals100
TechnologyCMOS
Feature0 DEDICATED INPUTS, 81 I/O
Package CodeHLFQFP
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK, HEAT SINK/SLUG, LOW PROFILE, FINE PITCH Meter
Surface MountYES
Width14 mm
Length14 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)260
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC95108-20TQ100I-1496209684
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC95108-20TQG100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC95108-20TQG100I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC95108-, XC95108-20TQG100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC95108-20TQG100I Details Description
Related parts for XC95108-20TQG100I
RES 1.2K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.25A 12DFN datasheet.pdf
CABLE DSUB RCPT 15POS LEADS 36" datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ INCREASE DB datasheet.pdf
ANT YAGI VHF 134-142MHZ 72" datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CABLE ASSY 26POS RCPT-RCPT 100MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
1.27 BTB STACK HD SMT datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf