Xilinx XC95144XL-10TQ100BEN
XC95144XL-10TQ100BEN picture photo
Mfg. Part Number
XC95144XL-10TQ100BEN
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC CPLD 144MC 10NS 100QFP
Datasheet Download
XC95144XL-10TQ100BEN.pdf
Availability of XC95144XL-10TQ100BEN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC95144XL-10TQ100BEN Order Process
Ship out your order
Specifications of XC95144XL-10TQ100BEN
Internal Part NumberEIS-XC95144XL-10TQ100BEN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC95144XL-10TQ100BENXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC95144XL-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeTQFP-100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC95144XL-10TQ100BEN
Alternative Part (Replacement)EIS-XC95144XL-10TQ100BEN
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryHigh-Performance CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type High-Performance CPLD
Related LinksXC95144XL-, XC95144XL-10TQ100BEN Datasheet, Xilinx Distributor
XC95144XL-10TQ100BEN Details Description
Related parts for XC95144XL-10TQ100BEN
TERM BLK FEED-THRU 1-4MM WALL GY datasheet.pdf
IC AC/DC CONV 12V 100MA SIP10 datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
LED PNL MT 11/16" 24V WT YELLOW datasheet.pdf
CAP CER 1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 1.20 OHM 11W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 43.0K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 1.2K OHM 6SIP datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 3.55A 28 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf