Xilinx XC95144XL-9TQG100C
XC95144XL-9TQG100C picture photo
Mfg. Part Number
XC95144XL-9TQG100C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC CPLD 144MC 10NS 100QFP
Datasheet Download
XC95144XL-9TQG100C.pdf
Availability of XC95144XL-9TQG100C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC95144XL-9TQG100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC95144XL-9TQG100C
Internal Part NumberEIS-XC95144XL-9TQG100C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC95144XL-9TQG100CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC95144XL
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP-100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC95144XL-9TQG100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC95144XL-9TQG100C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryHigh-Performance CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type High-Performance CPLD
Related LinksXC95144XL, XC95144XL-9TQG100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC95144XL-9TQG100C Details Description
Related parts for XC95144XL-9TQG100C
LED 2.5MM X 7MM VERT GREEN PC MN datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT T/H 15AU datasheet.pdf
IGBT 600V 12A 88W TO252-3 datasheet.pdf
CAP CER 5.3PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
ET20,68,F1A,1313,GG,W2.25 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.5VOUT 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 0.48A SOT89-3 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf