Xilinx XC95144XL-TQ100I
XC95144XL-TQ100I picture photo
Mfg. Part Number
XC95144XL-TQ100I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC CPLD 144MC 10NS 100QFP
Datasheet Download
XC95144XL-TQ100I.pdf
Availability of XC95144XL-TQ100I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC95144XL-TQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC95144XL-TQ100I
Internal Part NumberEIS-XC95144XL-TQ100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC95144XL-TQ100IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC95144X
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC95144XL-TQ100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC95144XL-TQ100I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryHigh-Performance CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type High-Performance CPLD
Related LinksXC95144X, XC95144XL-TQ100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC95144XL-TQ100I Details Description
Related parts for XC95144XL-TQ100I
IC FLASH 1MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK/SLV 6.96"LX3.78"W datasheet.pdf
FILTER LINE 1MH 10A HORIZONTAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 320MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100 STR TIN datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
ACCY COMMUNICATION UNIT RS232C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf