Xilinx XC9514XL-7TQ100C
XC9514XL-7TQ100C picture photo
Mfg. Part Number
XC9514XL-7TQ100C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC9514XL-7TQ100C Available
Datasheet Download
XC9514XL-7TQ100C.pdf
Availability of XC9514XL-7TQ100C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC9514XL-7TQ100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC9514XL-7TQ100C
Internal Part NumberEIS-XC9514XL-7TQ100C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC9514XL-7TQ100CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC9514XL
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeTQFP-100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC9514XL-7TQ100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC9514XL-7TQ100C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product Category-
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXC9514XL, XC9514XL-7TQ100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC9514XL-7TQ100C Details Description
Related parts for XC9514XL-7TQ100C
CAP FILM 0.047UF 2% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN SPRING 60POS DUAL .295 SMD datasheet.pdf
IC ASYNC FIFO MEM 1KX9 32-PLCC datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOEIAJ datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 35V 20% 3024 datasheet.pdf
RES 0.56 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN datasheet.pdf
IC MMIC AMP HBT 5GHZ MICRO-P datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 240MA 3.3 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf