Xilinx XC95288-10BG352C
XC95288-10BG352C picture photo
Mfg. Part Number
XC95288-10BG352C
Brief Description
IC CPLD 288MC 10NS 352BGA
Datasheet Download
XC95288-10BG352C.pdf
Availability of XC95288-10BG352C
QUANTITY
XC95288-10BG352C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC95288-10BG352C
Internal Part NumberEIS-XC95288-10BG352C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSpartan, XC9500, CoolRunner 26/Oct/2011
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks16
Number of Macrocells288
Number of Gates6400
Number of I/O192
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case352-LBGA, Metal
Supplier Device Package352-MBGA (35x35)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC95288-10BG352C
Related LinksXC95288-, XC95288-10BG352C Datasheet, Xilinx Distributor
XC95288-10BG352C Details Description
Related parts for XC95288-10BG352C
FUSE PTC RESETTABLE 1.6A HOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CBL 37POS 0.5MM JMPR TYPE A 7" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf