Xilinx XC95288-15BG352C
XC95288-15BG352C picture photo
Mfg. Part Number
XC95288-15BG352C
Brief Description
IC CPLD 288MC 15NS 352BGA
Datasheet Download
XC95288-15BG352C.pdf
Availability of XC95288-15BG352C
QUANTITY
XC95288-15BG352C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC95288-15BG352C
Internal Part NumberEIS-XC95288-15BG352C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSpartan, XC9500, CoolRunner 26/Oct/2011
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks16
Number of Macrocells288
Number of Gates6400
Number of I/O192
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case352-LBGA, Metal
Supplier Device Package352-MBGA (35x35)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC95288-15BG352C
Related LinksXC95288-, XC95288-15BG352C Datasheet, Xilinx Distributor
XC95288-15BG352C Details Description
Related parts for XC95288-15BG352C
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 134 I/O 208QFP datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH DETECT SPST-NC WHITE 12V datasheet.pdf
FUSE DISTRIBUTION BLOCK COVER 2P datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 56V 30W datasheet.pdf
CAP FILM 6200PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR datasheet.pdf
FLYBACK TRANSFORMER WE-FB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 31 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V X7R RADIAL datasheet.pdf